Fatihi Mahmood Ismael, ‘’Sağlık, Ekonominin önünde yer almalı’’

Şırnak AJANS – Türkiye’nin en büyük sınır kapılarından biri olan Şırnak’ın Silopi ilçesinde Irak’a açılan Habur Sınır Kapısının, corona virüs nedeniyle iki yönlü geçişlerin kontrollü olarak gerçekleşmesinin ardından finans ve iş insanları uygulamadan yakınırken Fatihi Mahmood Ismael, ise uygulamayı desteklediğini açıkladı. Türkiye ile Irak- IKBY Bölgesi hükümeti, koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbir amaçlı sınır kapılarını […]

Fatihi Mahmood Ismael, ‘’Sağlık, Ekonominin önünde yer almalı’’
Fatihi Mahmood Ismael, ‘’Sağlık, Ekonominin önünde yer almalı’’
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma11 Mart 2020 05:50

Şırnak AJANS – Türkiye’nin en büyük sınır kapılarından biri olan Şırnak’ın Silopi ilçesinde Irak’a açılan Habur Sınır Kapısının, corona virüs nedeniyle iki yönlü geçişlerin kontrollü olarak gerçekleşmesinin ardından finans ve iş insanları uygulamadan yakınırken Fatihi Mahmood Ismael, ise uygulamayı desteklediğini açıkladı.

Türkiye ile Irak- IKBY Bölgesi hükümeti, koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbir amaçlı sınır kapılarını kısmen kapatıp kontrollü geçişe geçtikten sonra ister istemez yurtdışına ihracatı yapılan ürünlerde aksaklıklar meydana geldi. Bunun üzerine çözüm arayışları devam ederken bu uygulamayı destekleyen bir açıklama, Irak’ta yazılım alanında markalaşmış olan firmanın başındaki yetkili isimFatihi Mahmood Ismael’den geldi.

Ismael’’ Bu uygulama elbetteki ihracat ve ithalatta aksaklıklara neden oluyor ama şunu unutmamalıyız ki; ’Sağlık, Ekonominin önünde yer almalı’’ dedi.