Halil AZİZOĞLU (Şırnak AJANS) – Şırnak’ın Uludere ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Mikail Demirtaş Dünya genelinde Engelliler günü ilan edilen 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Uludere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mikail DEMİRTAŞ’ın Dünya Engelliler Günü Mesajı;

Birleşmiş Milletler Teşkilatı, 1992 yılında 3 Aralık gününü, “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul etmiştir ve o günden beri kutlanmaktadır.

Bu özel Gün, herkesi, hayata engelli fertlerin penceresinden bakmaya davet eden bir gündür. Engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir problem değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm fertlerin ortak gayretini gerektiren bir husustur. Engelli vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerden, mevcut imkân ve fırsatlardan eşit şekilde faydalanmaları, sosyal hayata etkin bir şekilde adapte olmalarını sağlamak, devletimizin ve toplumun önemli bir görevidir. Ülkemizin huzur ve güvenliği, tüm fertlerin mutluluğuyla sağlanabilir. Engeli olan vatandaşlarımızın toplum hayatında varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz toplumumuzu güçlendirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyor; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.