Şırnak’ın Silopi ilçesine bağlı Çalışkan beldesinde yaşayan 25 yaşındaki genç yazarın ilk kitabı satış mağazalarında yerini aldı.

Şırnak AJANS – Irak sınırına sıfır noktasındaki Silopi ilçesine bağlı Çalışkan beldesinde 1996 yılında Dünya’ya gelen, Üniversite dahil tüm eğitimlerini kendi beldesi ve Şırnak merkezde tamamladıktan sonra tekrar köyüne dönüp bahçıvanlık ve çobanlık yaparak geçimini sağlayan genç yazar Ahmet Ünal ilk kitabını yayımladı.

KOSGEB girişimcilik, ileri girişimcilik, ilk yardım hijyen  gibi eğitimlere katılıp sertifikasını alan genç yazar  Ahmet Ünal doğduğu Çalışkan beldesinde ailesine ait bahçelerde bahçıvanlık ve bazen de çobanlık yaparak geçimini sağlıyor. Başarı, Düşünce, Saygı ismini verdiği kitabını yayımlayan genç yazar Ahmet Ünal,bu ilk kitabımda ağırlıklı olarak özlü, güzel ve düşündürücü sözlere yer vermeye çalıştım. Çünkü düşüncenin saygıyı,saygının da başarıyı getirdiğine inandığımdan dolayı da ilk kitabımın ismini  Başarı, Düşünce, Saygı olarak uygun gördüm ve de bu kitabımın özellikle gençlere yaşamlarının değerli yolculuğunda başarılara tırmanacakları hayatlarında ilham olmasını temenni ediyorum. Dedi.

Okumanın ve yazmanın önemine değinen genç yazar Ahmet Ünal, okumanın ve yazmanın boş zamanı değerlendirmek için yapılan bir eylem olmadığını, yaşamın başarının bir gereksinimi olarak görülmesi gerektiğini vurguladı. Halil Coşkun AZİZOĞLU /ŞırnakAJANS