Cizre’de yol genişletme ile Temizlik çalışmaları devam ediyor

Şırnak AJANS – Şırnak’ın Cizre İlçe Belediyesi Nur Mahallesinde yol genişletme çalışması gerçekleşirken 30 kişilik bie ekipte Sur ve Kale mahallelerinde temizlik çalışması gerçekleştirdi. Cizre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yol yapım çalışmaları kapsamında Nur Mahallesi Botaş sokakta, oluşabilecek tehlikeleri ortadan kaldırmak amacıyla yol genişletme çalışması gerçekleştirdi. ‘Yol medeniyettir’ anlayışı ile çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, […]

Cizre’de yol genişletme ile Temizlik çalışmaları devam ediyor
Cizre’de yol genişletme ile Temizlik çalışmaları devam ediyor
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma17 Nisan 2020 11:45

Şırnak AJANS – Şırnak’ın Cizre İlçe Belediyesi Nur Mahallesinde yol genişletme çalışması gerçekleşirken 30 kişilik bie ekipte Sur ve Kale mahallelerinde temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Cizre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yol yapım çalışmaları kapsamında Nur Mahallesi Botaş sokakta, oluşabilecek tehlikeleri ortadan kaldırmak amacıyla yol genişletme çalışması gerçekleştirdi. ‘Yol medeniyettir’ anlayışı ile çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, Nur Mahallesi Metin Bostancıoğlu İlköğretim okul duvarını 2 metre geriye çekerek, vatandaşın yaşadığı olumsuzlukları ortadan kaldırıp trafik akışını rahatlattı.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Cizre Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mahir Nantu, “Mahallelerimizdeki yol bakım, onarım ve yenileme çalışmalarımızın yanı sıra mevcut imar planımıza göre olan yolların da genişletilmesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

TEMİZLİK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Öye yandan diğer mahallelerde temizlik  çalışması yürüten Cizre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bir yandan rutin temizlik işlerini yaparken, bir yandan da Sokakta Temizlik Var Projesi ile Sur ve Kale mahallelerinde başlatılan çalışmalar kapsamında, ilk olarak boş arsalarda biriken çöpleri topladı. Ekipler, su oluklarda biriken kum ve çamurları kürekle alarak, sokak ve caddeleri baştan aşağı temizledi. Bu kapsamda Sur ile Kale mahallelerinde çevre ve görüntü istanbul escort bayan kirliliği oluşturan tüm noktalar, ekiplerce temizlenerek hijyenik hale getirildi.