Çin’den açıklama: Koronavirüs üretildi mi?

Şırnak AJANS – Çin Dışişleri Sözcüsü Zhao Lijian, koronavirüsün (Kovid-19) ‘Çin’de laboratuvarda üretildiğine’ ilişkin iddiaları reddederek “Çin, diğer ülkelere yardım ve desteklerini sürdürecek” dedi. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian, basın toplantısında koronavirüs pandemisinin kaynağı konusunda süren tartışmalara yönelik bazı açıklamalarda bulundu. Zhao, virüsün Çin’de laboratuvarda üretildiği iddialarını reddederek “Virüsün laboratuvarda üretildiğine ilişkin bir kanıt […]

Çin’den açıklama: Koronavirüs üretildi mi?
Çin’den açıklama: Koronavirüs üretildi mi?
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma16 Nisan 2020 16:32

Şırnak AJANS – Çin Dışişleri Sözcüsü Zhao Lijian, koronavirüsün (Kovid-19) ‘Çin’de laboratuvarda üretildiğine’ ilişkin iddiaları reddederek “Çin, diğer ülkelere yardım ve desteklerini sürdürecek” dedi.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian, basın toplantısında koronavirüs pandemisinin kaynağı konusunda süren tartışmalara yönelik bazı açıklamalarda bulundu.

Zhao, virüsün Çin’de laboratuvarda üretildiği iddialarını reddederek “Virüsün laboratuvarda üretildiğine ilişkin bir kanıt yok” sözlerini dile getirdi.  Zhoa, bu iddiaların ‘bilimsel bir zemine sahip olmadığını’ dile getirdi ve “Bunun bilimsel bir sorun mersineskort olduğuna ve bilim insanları ile tıp uzmanlarının profesyonel değerlendirmelerine ihtiyaç olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.