CHP Şırnak, Baro ve Tabipler odasını ziyaret etti

CHP Şırnak il yönetimi Cangir Bilin başkanlığında bir dizi ziyaretlerde bulunarak “Yaşam Hak” projesi kapsamında bilgilendirme yaptılar. Şırnak AJANS – Şırnak il başkanı Cangir BİLİN, CHP Kadın Kolları MYK üyesi Suzan DURAN ÇİVİ,il yönetimi,il kadın kolları ve teşkilat başkanları ile ilçe başkanları Şırnak Barosu ve Şırnak Tabipler odasını ziyaret etti. “Yaşam Hak” projesi kapsamında bilgilendirme […]

CHP Şırnak, Baro ve Tabipler odasını ziyaret etti
CHP Şırnak, Baro ve Tabipler odasını ziyaret etti
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma26 Mayıs 2021 19:52

CHP Şırnak il yönetimi Cangir Bilin başkanlığında bir dizi ziyaretlerde bulunarak “Yaşam Hak” projesi kapsamında bilgilendirme yaptılar.

Şırnak AJANS – Şırnak il başkanı Cangir BİLİN, CHP Kadın Kolları MYK üyesi Suzan DURAN ÇİVİ,il yönetimi,il kadın kolları ve teşkilat başkanları ile ilçe başkanları Şırnak Barosu ve Şırnak Tabipler odasını ziyaret etti. “Yaşam Hak” projesi kapsamında bilgilendirme yaptılar.

Amacımız sadece şiddet gören kadınların yaşam hakkını savunmak değil; aynı zamanda bu yaşama yön vermek, değiştirmek! İşte bu değişim, birlikte kuracağımız eşit ve aydınlık yarınların habercisi olacak. Diyen genel merkez kadın kolları MYK üyesi Suzan DURAN ÇİVİ,

Çalışmalarımızı, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının ardından kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında hızlandırdık ve de Kadın Kolları Genel Başkanımız sayın Aylin Nazlıaka’nın da belirttiği gibi, “İl il, ilçe ilçe, mahalle mahalle, sokak sokak gezeceğiz ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında yüreklerimizi vatandaşlarımızla birleştireceğiz. Bu projede kız kardeşlerimize haklarını anlatacağız, onlara ‘yalnız değilsin biz varız’ diyeceğiz” dedi.

CHP Şırnak il başkanı Cangir BİLİN, misafirperverliklerinden sıcak ilgi ve karşılamalarından dolayı Şırnak Barosu ve Şırnak Tabipler odasına şükranlarımızı sunuyoruz.dedi.