Şırnak’ta son 6 günde gerçekleştirilen uyuşturucu ile mücadele ve kaçakçılık operasyonlarında uyuşturucu madde ve gümrük kaçağı malzeme ele geçirildi. Operasyonlarda 33 kuşkulu gözaltına alındı.


Şırnak AJANS – Şırnak’ta güvenlik güçleri tarafından 8-14 Haziran tarihleri arasında tertip eden kaçakçılık ve terörle mücadele operasyonlarında uyuşturucu madde ile gümrük kaçağı malzeme ele geçirildi. Operasyonlarda 33 kuşkulu gözaltına alındı. Şırnak Valiliğinden yapılan izahta, “Operasyonlarda 55,24 gram esrar, 22,35 gram eroin, 7,49 gram metamfetamin, 900 paket kaçak elektronik sigara tütünü, 230 paket kaçak sigara, 70 adet kaçak cep telefonu, 60 adet düzmece 100 lira ve 37 adet sahte 100 dolar ele geçirilmiş, 1 adet parada sahtecilik olayı ile 1 adet resmi dokümanda sahtecilik olayı gerçekleşmiştir. Operasyonlar Aralıksız sürüyor

Yapılan operasyonlar dahilinde 33 kuşkulu ile ilgili ihtiyaç duyulan legal işlem yapılmış, 2 kuşkulu çıkarıldıkları adli makamlarca gözaltına alınmıştır. Ayrı olarak Habur Kara Sınır Kapısı Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar dahilinde 1 kuşkulu terör suçundan gözaltına alınmış ve karantina altına alınması için alakalı birime teslim edilmiştir. Kaçakçılık ve Terörle Mücadele dahilinde operasyonlar kararlılıkla devam etmektedir” denildi.