Şırnak’ta son 6 günde gerçekleştirilen uyuşturucu ile mücadele ve kaçakçılık operasyonlarında 28 kuşkulu gözaltına alındı.


Şırnak AJANS – Şırnak’ta güvenlik güçleri tarafından 20-26 Temmuz arasında tertip eden kaçakçılık ve terörle mücadele operasyonlarında uyuşturucu madde ile gümrük kaçağı malzeme ele geçirildi.

Şırnak Valiliğinden yapılan izahta, “Terörün finans kaynaklarından olan kaçakçılıkla mücadele dahilinde, Şırnak Şehir Emniyet Müdürlüğünce 20-26 Temmuz arasında şehir merkezi ve kazalarında yapılan çalışmalar neticesinde; 17,21 gram esrar, 1,01 gram eroin, 10,37 gram metamfetamin, 700 paket kaçak sigara, 39 adet kaçak cep telefonu, 2 bin 662 kutu tıbbi ilaç ele geçirilmiş, 5 nitelikli dolandırıcılık ile 2 adet 6114 sayılı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Hizmetleri İle ilgili Yasaya muhalefet olayı gerçekleşmiştir.

Yapılan operasyonlar dahilinde 28 kuşkulu ile ilgili ihtiyaç duyulan legal işlem yapılmıştır. Ayrı olarak kaçakçılık ve asayiş konusunda olarak Habur Kara Sınır Kapısı Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar dahilinde toplam 3 kuşkulu gözaltına alınmış, 1 kuşkulu kaçakçılık suçundan çıkarıldığı adli makamlarca gözaltına alınmış, 2 kuşkulu asayiş suçlarından alakalı birimlere teslim edilmiştir. Kaçakçılık ve terörle mücadele dahilinde operasyonlar kararlılıkla devam etmektedir” denildi.