ŞIRGAY, İHA muhabirine yönelik yapılan çirkin saldırıyı kınadı..

Şırnak AJANS – Şırnak Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (ŞIRGAY), Gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın canlı yayın programında İHA Muhabiri Ahmet Demir’e yönelik çirkin saldırısını yazılı açıklama ile kınadı.


Şırnak Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti ŞIRGAY adına yazılı açıklama yapan cemiyet başkanı Halil AZİZOĞLU, canlı Yayında, Ses Kayıt Teknikeri Ahmet Demir’i eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in önünde tokatlayan; Muharrem Sarıkaya’yı Artık Gazeteci ve meslektaşımız olarak tanımıyoruz, tanımayacağız. Basın emekçisi meslektaşımıza yaptığı, ahlaka, vicdana ve insan onuruna sığmayan hareketini en şiddetli şekilde KINIYORUZ…

 “Gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın, canlı yayın esnasında görevini yapmakta olan İhlas Haber Ajansı (İHA) Muhabiri Ahmet Demir’e yönelik çirkin saldırısı, tüm kamuoyu ile birlikte bizleri de derinden üzmüştür. Gazeteci arkadaşlarımız; görevleri gereği benzer saldırılara sık sık maruz kalsalar da, son yaşanan olayın bir meslektaşımız tarafından gerçekleştirilmiş olması daha üzücü ve vahimdir. ŞIRGAY olarak, basın emekçisine yönelik saldırıyı gerçekleştiren Gazeteci Muharrem Sarıkaya’yı kınıyor ve takdiri kamuoyuna bırakıyoruz” denildi.