Şırnak’ta son 29 Haziran – 5 Temmuz’da gerçekleştirilen uyuşturucu ile mücadele ve kaçakçılık operasyonlarında uyuşturucu madde ve gümrük kaçağı malzeme ele geçirildi. Operasyonlarda 47 kuşkulu gözaltına alındı.

Şırnak AJANS – Şırnak’ta güvenlik güçleri tarafından 29 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında tertip eden kaçakçılık ve terörle mücadele operasyonlarında uyuşturucu madde ile gümrük kaçağı malzeme ele geçirildi. Şırnak Valiliğinden yapılan izahta, “Terörün finans kaynaklarından olan kaçakçılıkla mücadele dahilinde, Şehir Emniyet Müdürlüğünce 29 Haziran – 5 Temmuz 2020 tarihleri arasında şehir merkezi ve kazalarında yapılan çalışmalar neticesinde 90,103 gram esrar, 4,64 gram eroin, 28,12 gram metamfetamin, 1 adet ecstasy hap, 3 adet sentetik ecza maddesi, 1 adet USA. ibareli silah, 1 adet USA. ibareli tabanca şarjörü, 2 adet AK-47 uzun namlulu silah, 8 adet AK-47 şarjörü, 218 adet AK-47 fişeği, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 14 adet av tüfeği fişeği, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet kurusıkı tabancaya ait şarjör, 75 adet kurusıkı fişeği, 680 paket kaçak sigara, 57 adet kaçak cep telefonu, 50 paket kaçak elektronik sigara tütünü, 6 kilogram kaçak tütün, 2 adet cep telefonu aksesuarı, 2 adet düzmece altın küpe, 348 adet sahte 100 lira ele geçirilmiş, 1 nitelikli dolandırıcılık, 1 adet paraya eş değerde düzmececilik ve 3 adet parada düzmececilik olayı gerçekleştirilmiştir.

Yapılan operasyonlar dahilinde 47 kuşkulu ile ilgili ihtiyaç duyulan legal işlem yapılmış, 3 kuşkulu çıkarıldıkları adli makamlarca gözaltına alınmıştır. Ayrı olarak kaçakçılık ve asayiş konusunda olarak Habur Kara Sınır Kapısı Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar dahilinde 2 kuşkulu asayiş suçundan gözaltına alınmış ve alakalı birimlerine teslim edilmiştir. Kaçakçılık ve terörle mücadele kapsamında operasyonlar kararlılıkla devam etmektedir” denildi.