Şırnak’ın Beytüşşebap kazasında kaymakamlık ve belediye ekipleri, yaylalara çıkan göçerler için yollarda onarım çalışması başlattı.


Şırnak AJANS – Beytüşşebap’taki yüksek yükseltili yaylalara çıkan göçerler ve yöre halkı, bozuk yolların onarılması için yetkililerden yardım istedi. Hemen harekete geçen kaymakamlık ve belediye ekipleri, yolları onarma çalışması başlattı.


Kaymakam İsmail Pendik, her sene bahar aylarında yaylalara çıkan yurttaşların daha rahat etmesi için bozuk olan yolları onardıklarını söyledi. Kaymakam Pendik, “Ekiplerimiz bir haftaya yakındır çalışıyor. Allahın izniyle en kısa vakitte Faraşin Yaylasının yollarını da temizleyeceğiz” diye konuştu.


Belediye başkanı Habip Aşan ise belediye hudutları içinde bulunan semt ve yaylaların yollarını yaptıklarını dile getirdi. Başkan Aşan, “Kahnicemet Yaylasındaki yolların onarılması ve yeni yolların yapılması için direktif verdik. Kaymakamlığımız ve belediyemiz ortak bir seferberlik yürüyor. Bozuk olan yollarda menfezler yapıyoruz” dedi. Serdar Gükçe
ŞIRNAK (İHA)