Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde kurulmuş olan Beytüşşebap Spor Kulübü, rafting meraklısı gençleri bir araya getirip müsabakalara hazırlıyor.

Şırnak AJANS – Beytüşşebap ilçesinin tanıtımını ve gençlerin spor faaliyetlerinde başarılı olabilmeleri için gönüllüleri bir araya getiren Beytüşşebap Spor Kulübü başkanı Zekeriya Dursun, tek amacımız dostluk, kardeşlik ve sporu güçlendirmenin yanında Beytüşşebap ilçemizi tanıtmaktır. dedi

Başkan Dursun, geçtiğimiz günlerde rafting meraklısı gençlerin eğitimlerinin bir kısmının devamı için Hakkari’ye götürdü. Sporcuların Hakkari’deki eğitimlerini tamamlamalarının ardından Beytüşşebap’ta yapılan rafting etkinliklerine katıldı.

Bakanlık ve Fedarasyon yetkililerinden destek sözü aldığın ifade eden Beytüşşebap Spor Kulübü başkanı Dursun, 1. Ayak Beytüşşebap ta yapılan rafting yarışması sonucunda Beytüşşebap spor kulübümüze gençlerin talep ve istekleri doğrultusunda çok kısa bir sürede il spor müdürlüğümüzün destek ve motivasyon ile Hakkari zap suyundaki 2.ayak Türkiye açık rafting şampiyonasına katıldık.

Beş kişilik sporcu ekimiz ile ilçemizi açık yaş erkeklerde temsil ettik ve bu kategoride ilimizi en iyi temsil ettik. Beytüşşebap spor kulübü olarak ilçemizin tanıtımına katkı sunabilmek adına Türkiye’mizin 30 farklı ilinden gelen sporcu ve hakem ile camiadaki diğer katılımcılarla çok güzel ilişkiler geliştirdik. Dedi.

Bakanlık ve Federasyon yetkileri ile görüştüklerini ifade eden başkan Dursun, kulübümüz ve ilçemiz adına Bakanlık yetkililerimiz ve rafting federasyon başkanımız Fikret yardımcı bey ile yapılan görüşmede destek sözü aldık. Tek amacımız dostluk kardeşlik ve spor u güçlendirmek olduğunu beyan ettik. yetkililerimizden destek ve motivasyon bekliyoruz. Ayrıca yetkililerimizden ricamız bu güzel çalışmaların devamı için ilçemizde eksikliğini hep hissettiğimiz Gençlik spor müdürlüğünün bir an evvel kurulmasıdır. Dedi.

READ  Beytüşşebap'ta sanayi sitesi kurulacak