Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Şırnak şubesi, bugün Diyarbakır şube başkanı Cevdet Nasıranlı’yı ağırladı.

Şırnak AJANS -Şırnak’ın Silopi ilçesinde bir dizi ziyarette bulunan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı avukat Cevdet Nasıranlı, Şırnak’ta ilk ziyareti ASKON şube başkanlığına yaptı. COVID-19 sonrası Türkiye geneli normalleşme sürecinin başlaması ile  Irak ülkesine açılan en büyük sınır kapısı olan Habur Sınır kapısının bulunduğu Silopi’ye ziyarette bulunan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı avukat Cevdet Nasıranlı, Şırnak şube başkanı Abdurrahman Kesik ve yönetimi ile istişarelerde bulundu.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır ile Şırnak şube başkanları Nasıranlı ve Kesik kısa görüşmenin ardından bugün temassız ihracatın sona erip eski işlevine dönmüş olan Habur Sınır kapısı gümrük müdürü Ali Gökdemir’i ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulundular.

Habur sınır kapısının işleyişi hakkında bilgi alış verişinde bulunduktan sonra Habur sınır kapısı üzerinden Irak’a ihracat yapan nakliye şoförleri ile pandemi süreci ve normalleşme sürecindeki talep ve çözüm önerilerini dinlediler.

Habur sınır kapısı ziyareti sonrası Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır ile Şırnak şube başkanları, Silopi Ak Parti ilçe başkanı avukat Rana Tellioğlu’unu ziyaret etti. Ziyaret sonrası memnuniyetini dile getiren ASKON Diyarbakır Şube başkanı avukat Cevdet Nasıranlı, Silopi’den ayrılarak Diyarbakır’a doğru yola çıktı. Halil Coşkun AZİZOĞLU