Beytüşşebap’ın ilk Sanayi sitesi kuruluyor

Beytüşşebap’ta, 11 kişilik esnafın teşebbüsüyle  ilk endüstri sitesinin kurulması için çalışma başlatıldı. Şırnak AJANS – Kaymakam İsmail Pendik, teşebbüsçülere her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti. Beytüşşebap’ta bir araya gelen 11 kişilik esnaf, sanayi sitesi kurulması için çalışma başlattı. Kaza merkezindeki Ali Çavuş Semti’nde, 2 dönümlük alanda ilk sefer kurulacak endüstri sitesi alanında incelemelerde bulunan Kaymakam İsmail […]

Beytüşşebap’ın ilk Sanayi sitesi kuruluyor
Beytüşşebap’ın ilk Sanayi sitesi kuruluyor
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma9 Temmuz 2020 18:07

Beytüşşebap’ta, 11 kişilik esnafın teşebbüsüyle  ilk endüstri sitesinin kurulması için çalışma başlatıldı.

Şırnak AJANS – Kaymakam İsmail Pendik, teşebbüsçülere her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti. Beytüşşebap’ta bir araya gelen 11 kişilik esnaf, sanayi sitesi kurulması için çalışma başlattı. Kaza merkezindeki Ali Çavuş Semti’nde, 2 dönümlük alanda ilk sefer kurulacak endüstri sitesi alanında incelemelerde bulunan Kaymakam İsmail Pendik, teşebbüsçülere her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi.

Beytüşşebap Kalkınma Derneği Başkanı Zekeriya Dursun’dan yapılan çalışmayla alakalı bilgi alan Kaymakam Pendik, kazanın bir müddet önce terör olaylarıyla anıldığını; ancak artık yatırımlarla gündeme geldiğini belirtti. Pendik, “Beytüşşebap’ı gelişiyoruz. Küçük sanayimiz dahi yoktu, şükürler olsun güven ortamı sağlandıktan sonra yatırımlar arttı. Beytüşşebap’a yatırım yapmak isteyen bir hayli yurttaşımızın olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

Belediye Başkanı AK Parti’li Habip Aşan ise belediye olarak altyapı çalışmalarında her türlü desteği vereceklerini belirterek, “Kurulan endüstri sitesine kanalizasyon içme suyu ve ağ suyu gibi hizmetleri sunacağız. Bu arada iş makineleri desteği verdik. Esnaf kardeşlerimizin bu heyecanına iştirak etmek istedik. Örnek bir davranış oldu” dedi.