Bebek kıyafeti alınırken neler DİKKAT edilmelidir ?

Bebek kıyafeti alınırken anneler bazı noktalara dikkat etmelidir.Bebek kıyafetlerinin sıcak ve sağlıklı tutacağı gibi bazı özel hususlar ufak ama önemli ayrıntılardır.Bebek kıyafetleri yaşa göre değil bebeğinizin kilosuna göre almalısınız.Doğum ağırlığı 4 kg ın üzerinde ise yeni doğan bedenleri bebeğinize küçük gelebilir. Bebeklerde sık bez değiştirileceği için boyundan ayak kısmına kadar çıt çıtlı veya fermuarlı modeller […]

Bebek kıyafeti alınırken neler DİKKAT edilmelidir ?
Bebek kıyafeti alınırken neler DİKKAT edilmelidir ?
  • Yayınlanma24 Kasım 2017 11:42

Bebek kıyafeti alınırken anneler bazı noktalara dikkat etmelidir.Bebek kıyafetlerinin sıcak ve sağlıklı tutacağı gibi bazı özel hususlar ufak ama önemli ayrıntılardır.Bebek kıyafetleri yaşa göre değil bebeğinizin kilosuna göre almalısınız.Doğum ağırlığı 4 kg ın üzerinde ise yeni doğan bedenleri bebeğinize küçük gelebilir.

Bebeklerde sık bez değiştirileceği için boyundan ayak kısmına kadar çıt çıtlı veya fermuarlı modeller tercih edilmelidir.Özellikle bebeğinizin kıyafetinin kumaşını seçerken doğal ve özellikle pamuklu olmasına dikkat etmelisiniz.Ütü ihtiyacı fazla olmayan kıyafetlerde ön planda tutulmalıdır.

Kış yalarında bebeklerinize çok kalın giysiler giydirmek yerine üst üste giyilebilen giysiler giydirilmelidir.Bebeğinizi soyup giydirirken de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.Bebeğinizi giydirirken baş kısmından giysiyi çabucak çıkarmak gerekir.Bebeğinizi soyarken ise önce kol ve ayaklar çıkarılır ve giysi boyun kısmında toplandıktan sonra çıkarılmalıdır.Fazla sıkı ve dar giysiler bebeklerinizde tercih edilmemelidir.

Bebeğinizin kıyafetlerini yıkarken onların cildine uygun pH değeri düşünülerek özel programda yıkandıktan sonra muhakkak ütülendikten sonra bebeklerinize giydirilmelidir.Bebek çamaşırları ayrı olarak yıkanmalıdır.En sağlıklı kurutma yolu ise açık havada ve güneşte kurutmaktır.

Bebekler yürüyebilecek olgunluğa geldiklerinde en önemli giyeceklerinden biri de çocuk ayakkabılarıdır. İlk adımlarını atmaya başlayan çocuklarınıza ortopedik ve ayak yapısını bozmayacak ayakkabılar almaya özen gösterin ve küçük gelen ayakkabıları kesinlikle çocuğunuza giydirmeye çalışmayın.