Barış Elçi’si, Vefatının 5. Yıl Dönümünde Anıldı

Şırnak AJANS- Eski Devlet Bakanı ve Katılımcı Demokrasi Partisi Genel Başkanı Şerafettin Elçi, ölümünün 5’inci yıldönümünde Şırnak’ın Cizre ilçesindeki mezarı başında anıldı. Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP) eski Genel Başkanı ve Bağımsız Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi, vefatının 5. yıl dönümünde memleketi Şırnak’ın Cizre ilçesinde anıldı. Anma törenine, Silopi Kanaat önderlerinden Haşim Haşimoğlu, eski AK Parti Şırnak […]

Barış Elçi’si, Vefatının 5. Yıl Dönümünde Anıldı
Barış Elçi’si, Vefatının 5. Yıl Dönümünde Anıldı
  • Yayınlanma26 Aralık 2017 06:09

Şırnak AJANS- Eski Devlet Bakanı ve Katılımcı Demokrasi Partisi Genel Başkanı Şerafettin Elçi, ölümünün 5’inci yıldönümünde Şırnak’ın Cizre ilçesindeki mezarı başında anıldı.

Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP) eski Genel Başkanı ve Bağımsız Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi, vefatının 5. yıl dönümünde memleketi Şırnak’ın Cizre ilçesinde anıldı.

Anma törenine, Silopi Kanaat önderlerinden Haşim Haşimoğlu, eski AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Çağlı, Cizre Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hafzullah Memduhoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“Kimi şahsiyetler var yerleri hiçbir zaman doldurulamayarak, eksiklikleri yaşamın her alanında. Siyasette, kültürde, hukukta ve yaşamın her alanında fark edilebilen insanlardır. Rahmetli Şerafettin Elçi de bunlardan biriydi. Gün geçtikçe onun eksikliği hem bölgede, hem şehirde hem Türkiye genelinde. Siyasette olsun, sosyal yaşamda olsun insanlar o eksikliği fark edebiliyor.Şerafettin Elçi bugün yaşasaydı hem bölge hem de Türkiye genelinde siyaset bu noktada olmazdı. Sorunlar bu kadar büyük olmayacaktı. Bunların bir kısmı çözülmüş olabilirdi. Onun amacı da hem mensubu olduğu Kürt halkı hem Türkiye’de yaşayan herkes ve hatta dünyada genlinde herkesin huzur içerisinde, barış içerisinde, eşitlik içerisinde bir yaşam sağlama amacıydı. Kendisi her zaman açık bir şekilde dile getirirdi, bir şeyler yapılacaksa insan için ve insanlık için yapılmalı diyordu ve şiddeti reddetme temeli de buydu yani insana olan sevgisiydi, her şeyi insanlar için istediği içindi. Kendisini erken kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz” dedi.